Zaujímam sa o staré fotografie a históriu Bratislavy, kde som sa narodil. Svoju stránku som založil ešte v časoch, keď starých fotografíí na internete nebolo veľa. Snažil som sa ľuďom priblížiť netradične históriu mesta.

Dnes sú sociálne médiá plné historických a raritných fotiek miest, digitálne archívy sú ľahšie prístupné. Nie vždy je však návštevníkom stránok zrejmé, na čo sa pozerajú. Veľa sa pobúralo, zaniklo, zmenilo, prestavalo. Aj kvôli tomu fotografie, ktoré odfotím dnes sa väčšinou o pár dni stanú históriou.

Po dlhých rokoch som sa rozhodol stránku radikálne zmeniť a každá fotka, každý text prechádza revíziou, preto budu zrevidované stránky postupne (ak čas dovolí), pribúdať

Od roku 2010 sa v rámci združenia Klub priateľov mestskej hromadnej a regionálnej dopravy venujem záchrane a obnovuje legendárnej Viedenskej električky – lokomotívy Ganz P.O.H.É.V. Eg 6 a vozňa Ringhoffer L.W.P. BCDFa 1400.

Som sprievodcom po Bratislave v slovenskom, anglickom a nemeckom jazyku. Sprevádzanie vykonávam len po predchádzajúcej dohode.

S prešporskou legendou – diaľkovým vlakom Viedenskej električky

Leave a comment